750x200

Testing 1 2 3

menu_cat.tpl


Biznes i finanse
Medycyna
Prezenty


menu_static.tpl


Kontakt

Tu jesteś: ad6.iswift.eu/ » Biznes i finanse » Nokia planuje powrót na rynek smartfonów - flagowiec z Androidem?

Nokia planuje powrót na rynek smartfonów - flagowiec z Androidem?

Dodano: 2015-04-19 15:22:47 | Tagi:

Nokia planuje powrót na rynek smartfonów - flagowiec z Androidem?
Wprawdzie smartfony Nokia Lumia to na chwilę obecną historia, a ich miejsce zajmować będą modele Microsoft Lumia, ale fiński producent nie chce najwyraźniej rozstawać się z czymś co szło mu ostatnio bardzo dobrze.

Zapisy prawne robią jednak swoje i dlatego też po podpisaniu umowy z Microsoftem pole do działania znacznie się zmniejszyło. Chińskie źródła donoszą teraz jednak, że Nokia ma pomysł na to aby cały czas pozostać na rynku smartfonów. Pytań jest tu jednak na dzień dzisiejszy mnóstwo.

W planach jest podobno topowy smartfon pracujący pod kontrolą systemu Google Android. Tym razem jednak już nie zmodyfikowanego, ale tego prosto od Google. Za jego przygotowanie odpowiadać ma zespół, który przygotował swojego czasu Nokię N9. Nowe urządzenie w pewnym stopniu miałoby nawet na niej bazować.

Najważniejszą kwestią jest teraz to czy Nokii uda się ten pomysł przeforsować i wydać smartfona tak, by nie kolidowało to z umową, jaka wiąże Finów z Microsoftem. Zagadką byłaby wtedy też nazwa nowego urządzenia.

Tak czy inaczej sprawa jest bardzo ciekawa i z uwagą będziemy się jej przyglądać.

comments