750x200

Testing 1 2 3

menu_cat.tpl


Biznes i finanse
Medycyna
Prezenty


menu_static.tpl


Kontakt

Tu jesteś: ad6.iswift.eu/ » Prezenty » Klienci kupowali prezenty w galeriach handlowych

Klienci kupowali prezenty w galeriach handlowych

Dodano: 2015-04-19 15:22:47 | Tagi:

 Klienci kupowali prezenty w galeriach handlowych
W tym roku Polacy wydali na świąteczne prezenty ok. 250 zł. Za podarkami rozglądali się głównie w galeriach handlowych ? według badania przeprowadzonego dla banku Citi Handlowy.

Zgodnie z badaniem 52 proc. osób wydało na podarki świąteczne tyle ile w ub.r., czyli średnio 250 zł, a 30 proc. – więcej niż poprzednio. Większość respondentów – 60 proc. – szukała inspiracji w galeriach handlowych. To tam kupiło prezenty 74 proc. osób, które wybrały zakupy tradycyjne. Nie wszyscy po obejrzeniu towaru szli od razu do kasy. - Wielu respondentów sprawdza to, co chciałoby kupić w centrum handlowym, a potem szuka danej rzeczy w Internecie - informuje Marta Cieśla z Departamentu Kart Kredytowych Citi Handlowy.

Co drugi badany decydował, co wybrać, w rozmowach z bliskimi. Prawie połowa sugerowała się informacjami umieszczonymi w broszurach sklepów i reklamami.

Okazało się, że duży wpływ na wybór produktu mają rabaty i promocje. Autorzy badania twierdzą, że zwraca na nie uwagę 66 proc. klientów.

Rośnie grupa kupujących w Internecie. W tym roku prezenty w sieci planowało nabyć 47 proc. respondentów. Klienci szukają potrzebnych rzeczy nie tylko w krajowych e-sklepach. – Kupują za granicą, ponieważ wielu brandów nie ma w Polsce. Szukają także okazji. W ten sposób robi zakupy mały odsetek klientów, więc ten rynek na pewno będzie się rozwijał – prognozuje przedstawicielka banku.

Podczas zakupów internetowych klienci preferują przelew bezpośredni, czyli tzw. pay-by-link (79 proc. badanych). Z kart płatniczych korzysta w sieci 37 proc.

Zobacz więcej: http://www.crn.pl/news/wydarzenia/badania-rynku/2013/12/klienci-kupowali-prezenty-w-galeriach-handlowych#ixzz3I6zTXdOM

comments